muveszsuli.hu
Intézményegység vezető
Márkosi József
markosijoci@gmail.com
Igazgató
Vuityné Sárándi Klára
remenyikigazgato@gmail.com
Reményik Sándor Református Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda
Tagintézményünkben három művészeti ágon keresztül gyarapíthatják ismereteiket diákjaink.
Célunk az esztétikai érzék, az igényesség és az ízlés fejlesztése, a vizuális műveltség alapjainak lerakása.
A zenetanulás ne kötelező nyűg, hanem igaz örömforrás legyen kicsiknek és nagyoknak egyaránt. (Bágyi Balázs)
Lovasberényben, Vértesacsán és Tabajdon
Lovasberényben és Vértesacsán
Lovasberényben, Vértesacsán és Tabajdon
Lovasberényben és Vértesacsán
Tagintézményünkben három művészeti ágon keresztül gyarapíthatják ismereteiket diákjaink.
Célunk az esztétikai érzék, az igényesség és az ízlés fejlesztése, a vizuális műveltség alapjainak lerakása.
Lovasberényben, Vértesacsán és Tabajdon
Lovasberényben és Vértesacsán
A zenetanulás ne kötelező nyűg, hanem igaz örömforrás legyen kicsiknek és nagyoknak egyaránt. (Bágyi Balázs)
Lovasberényben, Vértesacsán és Tabajdon
Lovasberényben és Vértesacsán
Művészeti oktatásunk célja, hogy a maga sajátos eszközeivel, érzelmi és esztétikai neveléssel járuljon hozzá egy sokoldalú, művelt, érett, kreatív személyiség kialakításához.
Célunk olyan belső iskolai légkör és tartalmi munka megteremtése, amelyben a tanuló is alkotó része a tanítás-tanulás folyamatának.
A művészeti oktatás fontos feladata és sajátos lehetősége, hogy biztosítsa az esélyegyenlőséget, az indulási hátrányok csökkentését.
Kattintson az Ön által választott névre és ismerje meg zenei és képzőművészeti oktatóinkat.
Vezető / Művészeti tagintézmény
Diplomámat a Kodolányi János Egyetem Jazz Tanszékén szereztem 2018-ban. 2014 óta tanítok, elsőként szintetizátorral kezdtem, ezután a jazz-zongora következett, végül a klasszikus zene. Jelenleg a művészeti intézményegységének vezetője vagyok.
Vértesacsán élek, de gyermekkorom óta Lovasberényben is sok időt töltöttem, manapság legtöbb órámat ezen a településen tartom. Nagyon szeretek tanítani, az elsősöktől a huszonéves diákokig megfordultak már nálam, van akit 8 éve folyamatosan a tanítványomnak mondhatok.
Mivel jómagam is számtalan zenei stílusban tevékenykedem, igyekszem ezt a sokszínűséget személyre szabottan a tanításban is megjeleníteni. Így lehet az, hogy egy 10 éves tanulóval Johann Sebastian Bach zenéje mellett az improvizáció alapjaival is ismerkedünk.
Klasszikus zene / fuvola
Első diplomámat a Liszt Ferenc Zeneegyetem tanári szakán, művész diplomámat Graz-ban, Prof Dr. Dieter Flury-nál, a Bécsi Filharmónikusok szólófuvolistájánál szereztem.
Több hazai és nemzetközi verseny díjazottja lettem, pl. a barcelonai Maria Canals verseny különdíjasa. A Bécsi Filharmónikusok zenekarában kisegítőként játszottam, ahogyan a Münchner Junge Philharmóniával és a Johann Strauss Kursalon zenekarokkal is megadatott a közös munka.
A Menuhin Live Musik Now Alapítvány művésze lettem két éven át 2002-2003-ban, a Forum Hungaricum és ÖAD Stipendiumokat is megnyertem. Olyan nevekkel dolgozhattam mint Mariss Jansonss, Renate Holm vagy Jethro Tull.
Koncerteztem London, Brüsszel, Tokio, Bécs, Petervár, Wellington és München városaiban- a teljesség igénye nélkül,- de rendszeresen felléptem szólistaként a Magyar Rádió rendezvényein (Bartók Rádió) vagy a budapesti Operaházban is.
Énekelni Prof. Uta Schwabe és Prof. Elfi Aichingernél tanultam Bécsben, jazz és chanson műfajban.
Coaching végzettséget a bécsi BFi Intézetben szereztem.
Festészettel is foglalkozom: kiállítottam a bécsi Zeneakadémián, a bécsi Pálffy Palotában, a csurgói Károlyi kastélyban, itthon Székesfehérváron és a környékén gyakorlatilag mindenütt. 2021-ben elnyertem Székesfehérvár Lánczos-Szekfű Ösztöndíját Virágkoncertek megvalósítására.
Húsz év után 2018-ban költöztem haza Ausztriából Fehérvárra, egy ideig Új-Zélandon is éltem.
Hangszeremet a bécsi Leopold Múzeum szponzorálta, németül felső fokú, angolból középfokú nyelvvizsgám van, hobbim a francia nyelv tanulása.
Mi a feladatunk a zene tanítása során?
Számomra a zenetanítás során a legfőbb cél az érzékelés fejlesztése, tehát jobban hallani, élesebben látni, finomítani a mozdulatokon, kinyitni a szenzorainkat, beleérezni egy másik ember,- a zeneszerző vagy egy másik zenész érzéseibe- és azt adekvát módon lereagálni tudni.
Kaotikus korunkban a klasszikus szépre való fókuszálás különösen fontos, ráhangolódni arra, amit korábbi nagy mesterek tudtak és alkottak; hiszen ha nincs input, ha nincs inspiráció, miből fejlődne ki később egy-egy saját ötlet? Az első években tehát technikai alapokra van szükség, illetve a zene szeretetének megalapozására.
A korona óta különösen nehezen tér vissza életünkbe a lelkesedés, lehetőségeimhez mérten ezzel is próbálok fertőzni
Meg kell tanítanunk a gyermekeinket, milyen nagy tanító és mérce a Természet, és alázattal kell megfigyelni: mitől szép valami, mitől arányos, mitől ízléses, vagy honnan “túl sok”; ismerni kell a különböző stílusokat a zenében, festészetben egyaránt. Örömüket kell hogy leljék az alkotásban, hogy ne a rombolás, nyavalygás, hőbörgés és hibakeresés verjen gyökeret a lelkükben.
Továbbá meg kell tanulniuk, hogy minden, amit a kezünkből kiadunk: igényes legyen és megtanulják értékelni a “minőségi csendet” is, mint olyat; hiszen csak ebben lehet koncentrálni, megszólaltatni egy hangszert, ilyen elégedett csendben lehet finom vonalakat húzni, zenei/technikai megoldásokra jutni, meghallani belül egy új dallamot, vagy egy megoldást, és ezáltal hosszútávon hiteles, álmaiért küzdő, letisztult, érett személyiséggé válni. Nagy öröm, ha egy-egy ügyesen gyakorló növendék munkánk során megismerkedik a zenei katarzis és csúcspont jelenségével, mely különösen nagy alapélménye az életnek.
Ehhez szeretnék megfelelő közeget és példát adni; ha kell, egy kis porció humorral, ha kell egy-egy inspiráló mondattal, ha kell újabbnál újabb kottákkal vagy bátorítással.
Tanít: Klasszikus zene / dob, Jazz-zene / jazz-dob
Bágyi Balázs dobtanár vagyok, diplomámat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszékén szereztem 1998-ban, azóta számos helyen tanítottam alap-és középfokon egyaránt.
Korábban vezettem az iskolában a művészeti intézményegységet, ma óraadó tanárként működöm. Több, mint 10 évet éltem Lovasberényben, megismertem az itteni családokat, szeretem az ide járó gyerekeket, szívesen foglalkozom velük. Tanári hitvallásom szerint mindenkit el lehet juttatni a hangszeres játékban egy bizonyos szintig, de a lényeg mégis, hogy a zenetanulás ne kötelező nyűg, hanem igazi örömforrás legyen kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Tanít: Képző- és iparművészet / grafika és festészet, szobrászat
1977 ben születtem Budapesten.
Tanulmányaimat Szociális szakirányban, illetve a Képzőművészeti Egyetemen végeztem.
Több mint 10 éve élek Vértesacsán.
2015 óta tanítok a művészet oktatásban, három településen, Vértesacsán Lovasberényben, és Tabajdon.
Célom, hogy érdekes, sokoldalú művészeti órákon vehessenek részt tanítványaim, amelyek a későbbiekben is hasznunkra válhatnak.
Tanít: Klasszikus zene / zongora
Tanít: Képző- és iparművészet / grafika és festészet
1985-ben végeztem Pécsen, a Janus Pannonius Tudományegyetemen biológia rajz szakos tanárként.
37 éve tanítok – más tárgyak mellett – rajzolni, festeni, alkotni, hat évesektől az érettségizőkig több
korosztályban.
Ebből a távlatból látom, hogy mennyit tud építeni az alkotás élménye kicsik és nagyok
személyiségén, függetlenül attól, hogy a későbbi munkájában, vagy életében lesz-e szerepe a
képzőművészetnek, vagy bármelyik készségnek, amit fejleszt. Ezért ez a kedvenc tárgyam.
Tanít: Klasszikus zene / gitár, Jazz-zene / jazz-gitár
Rodek Balázs
Rodek Balázs vagyok, jazzgitáros, zeneszerző, gitártanár. 2017-ben diplomáztam a Kodolányi János Egyetem művészeti karán Birta Miklósnál és Gyárfás Istvánnál. Ezt követően részt vettem olyan kíváló new yorki jazzgitárosok workshopjain, mint Jonathan Kreisberg, Peter Mazza. Saját triómat 2018 óta vezetem, jelenleg 2 lemezünk jelent meg a Hunnia Records gondozásában.
10. éve tanítok magán és iskolai keretek között egyaránt. Természetesen fontosnak tartom, és tanárként el is várom, hogy a diákjaim elsajátítsák az alapvető hangszertechnikai és zeneelméleti ismereteket. Ehhez a lehető legtöbb és legjobb eszközöket, tananyagot, körülményeket biztosítjuk számukra. Viszont nálam soha nem ez a végső cél.
Ennél ugyanis sokkal fontosabbnak tartom azt, hogy a zenélés, az önfeledt játék öröme a tanulás során se vesszen el. Tanárként elsődleges célom az, hogy mindenki, aki zenét tanul, megszeresse azt. Nyitottá váljon a zenére és a művészetre, és egy ilyen útravalót vigyen majd magával tovább.
Tanít: Klasszikus zene / zongora
Családunkban hagyomány a zenetanítás, nagyapám kántor tanító volt édesanyám mai napig aktív magánének és zongoratanár.
Kiskoromtól kezdve erre a pályára készültem. Zongoratanári diplomámat 1992 – ben szereztem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán.
A tanítás a szenvedélyem. Hiszem, hogy a zene olyat ad a gyermekeknek, ami semmi mással nem pótolható.
A zenetanulás egy hármas egység, kell hozzá a növendék a tanár és nagyon fontosnak tartom a szülői támogatást. Együtt csodákra vagyunk képesek.
A növendékeim a legnagyobb tanítómestereim.
Tanít: Jazz-zene / jazz-basszusgitár, jazz-gitár, zenekari gyakorlat
Vértesacsán tanítok gitárt, basszusgitárt, szolfézst, zeneirodalmat és a zenekari gyakorlatot (ezutóbbi egy fakultatív tárgy, melyet csak azok a gyermekek választhatnak, akik már valamilyen hangszeren tanulnak, ugyanis ehhez a tárgyhoz szükség van egy minimális hangszeres tudásra).
A Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskolában kezdtem el jazz-basszusgitár szakon tanulni. Ezelőtt közel tíz éven keresztül tanultam klasszikus zenét furulyán, hegedűn és zongorán. A diplomámat a Kodolányi János Egyetemen szereztem jazz-basszusgitár szakon.
Az egyetemi évek alatt a dobolás alapjait is volt szerencsém elsajátítani a tanáraimnak és jazz-dob szakos barátaimnak köszönhetően. Ezt a tudást az oktatásban is kamatoztatom. A tanítványaimat gyakran kísérem dobon és zongorán, ezzel is színesítve óráikat.
Nagyon hasznosnak tartom az egyéni órákat is, de az eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy a legnagyobb élményt a zenekari gyakorlaton szerzik a gyermekek a közös zenélésnek, csapatmunkának köszönhetően.
Óriási öröm azt látni, hogy hétről hétre egyre inkább elfogadják, tisztelik és segítik egymást.
Tanít: Klasszikus zene / gitár, Jazz-zene / jazz-gitár, jazz-basszusgitár, zenekari gyakorlat
Ének-zenetanári diplomámat a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskolán , jazz-előadóművészi oklevelemet pedig a Kodolányi Egyetem Modern Zenei Tanszékén szereztem 2011-ben.
Nagyjából 2009 óta oktatok basszusgitárt, gitárt és zenekari gyakorlatot alap-és középfokon több zenei tanszakon is.
Lovasberényben már évek óta tanítok, az órákon a könnyed, humoros, jókedvű, oldott hangulat kialakítására törekszem, melyben diák és tanár is jól érzi magát.
Úgy látom és úgy tapasztalom, hogy ez az eredményes zenetanulás egyik fontos feltétele.
Tanít: Klasszikus zene / szaxofon, furulya, Jazz-zene / jazz-szaxofon
Furulya és szaxofon tanár vagyok. Zenei végzettségeimet a Nyíregyházi Főiskola ének-zene, népzene tanár szakán, valamint a Kodolányi János Egyetem szaxofon előadóművész szakán szereztem.
Lovasberényben és Vértesacsán 2021 szeptemberétől tanítok. Ezt megelőzően kizárólag felnőtt tanítványokkal foglalkoztam.
Kezdetben nagy kihívást jelentett számomra a gyermekekkel való közös munkában az összhang megtalálása. Úgy érzem, mára sikerült ezt megtalálni és valódi örömmé vált a gyerekekkel való közös út.
Tanít: Klasszikus zene / zongora
Négy éves korom óta meghatározó irányt ad a zene, és annak megkomponálása.
Tanóráimon a legfontosabbra törekszem, ami nem csak a hangszeres játékban való tájékozottság, érzelmek, kifejezések közös megtalálása, hanem olykor a tanulók saját zenei gondolatának felfedezése. Ez az irány az improvizáció is egyben, mellyel a pillanatnyi benyomásokat is kifejezhetjük.
A tanulmányok alatt bármilyen generáció elsajátíthatja a technikai alapokat, a hangszer kezelését.
Tanít: Jazz-zene / jazz-dob
Zenei ihletésem Édesapám által már egészen kicsi kortól jelen van, először gitárt, majd később dobot tanultam alapfokon, illetve magánnövendékként Dobozi Dezsőnél, Bordás Józsefnél és Bágyi Balázsnál. 2017-ben végeztem a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Szakgimnáziumban Geröly Tamás és Pusztai Gábor növendékeként, majd 2020-ban a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen diplomáztam, ahol Jeszenszky György, Benkó Ákos és Zsoldos Béla voltak a tanáraim.
Jelenleg a Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, AMI tanára is vagyok, ami nagyon jó tapasztalatot ad a konzervatóriumi tanításról. A mi intézményünkben is visszatérő vagyok, korábban már tanítottam itt.
Vértesacsán lakom, ebbe az iskolába jártam én is, nagyon örülök, hogy a mai generáció ilyen zenei oktatást kaphat itt. Műfajilag igyekszem mindenkivel megtalálni a közös hangot, a klasszikustól a rockig mindenre nyitott vagyok, hiszen aktív zenészként is elég széles műfaji skálában veszek részt.
Tanít: Klasszikus zene: zongora, Jazz-zene / jazz-zongora
Hangszerkarbantartó
Intézményegység vezető
Márkosi József
markosijoci@gmail.com
Igazgató
Vuityné Sárándi Klára
remenyikigazgato@gmail.com
© 2023 Minden jog fenntartva. Készítette: KvittMédia
Intézményegység vezető
Márkosi József
markosijoci@gmail.com
Igazgató
Vuityné Sárándi Klára
remenyikigazgato@gmail.com
© 2023 Minden jog fenntartva. Készítette: KvittMédia